Sabah saatlerinde 3,00 noktasını aşarak, bu fiyat üzerinde kalıcılığını koruyan USD/TRY paritesi, bu fiyat üzerinde kalmaya devam ettiği sürece alım yönlü işlemlerin daha ağır basacağını düşünüyorum. Unutmamak gerekir ki USD/TRY paritesi 2,90 fiyatının üzerinde kalıcılık sağlayarak 3,00 fiyatının üzerine sert bir atak yaptı.
Pariteyi teknik anlamda incelediğimiz de ise;
Bariz bir şekilde trend yukarı yönlü, her tepki satışı, bir alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. 2,9560 fiyatının üzerinde seyredip, 3,00 fiyatının üzerinde tutunduğu sürece, 3,0730 direncinin tekrar hedeflenmesi olasıdır. Aksi durumlar da ise 2,9560 fiyatının altına sarkılması durumunda, devam eden gevşemeler 2,8500 fiyatına kadar sürebilir.